Menu

Stenové kúrenie

Nachádzate sa tu

stenové vykurovanie

Stenové kúrenie patrí podobne ako podlahové kúrenie k moderným spôsobom vykurovania, ktoré využívajú k prenosu tepla do miestností tepelné sálanie. Podobne ako pri podlahovom kúrení aj stenové vykurovanie je založené na obehu teplej vody v systéme kúrenia. Ide o veľkoplošné nízkoteplotné systémy, ktoré značnú časť tepelnej energie odovzdávajú predmetom a osobám sálaním krátkovlnného tepelného žiarenia.

 

 

Stenové kúrenie predstavuje neviditeľný a relatívne rýchly spôsob vykurovania. Navodzuje pocit tepla aj pri nižšej teplote vzduchu. Patrí k veľkoplošným systémom pracujúcim s nižšími teplotami, čo výraznou mierou prispieva k úsporám za vykurovanie vo vykurovacej sezóne. Teplota stien je 22–24°C, vzduch v miestnosti má príjemných 18–19°C

Pri stenovom kúrení je podobne ako pri podlahovom kúrení najvhodnejšie použiť plasthlinikovú rúrku, ktorá spĺňa všetky kvalitatívne aj bezpečnostné kritériá a  je absolútne odolná voči korózii. Rúrkami upevnenými v pred-izolovanej systémovej doske prúdi vykurovacia voda o teplote 40 – 50°C, tie sú pripojené do tyčového rozdeľovača a zberača s uzatváracími a termostatickými zvrškami, ktorý bude umiestnený v skrinke pre rozdeľovače a zabudovaný v stene.

Výhody stenového vykurovania

  • Nízka teplota vody vo vykurovacej sústave – úspory za vykurovanie
  • Príjemný pocit tepla zo všetkých strán – v okolí nezostanú chladné plochy
  • Rýchly nábeh celého vykurovacieho systému – je takmer okamžitý
  • Prevencia proti vzniku plesní – na prehriatom murive sa plesniam nedarí
  • Podstatné zníženie prašnosti – pri sálaní nedochádza k rýchlej cirkulácii vzduchu
  • Možnosť vnútorných izolácií stavieb – výhoda pri rekonštrukciách historických domov
  • Nezaberá miesto v interiéri – nevytvára žiadne prekážky
  • Stenový vykurovací systém využiť ako klimatizáciu - rúrkami necháme pretekať studenú vodu

stenove kurenieStenové kúrenie sa najlepšie plánuje v novostavbách, ale bez problémov ho možno aplikovať aj pri prestavbe starších rodinných domov. Najlepší výsledok dosiahneme, keď stenové kúrenie položíme v celej ploche stien domácnosti – nebudú tak vznikať chladné miesta.

Stenové vykurovanie sa hodí do všetkých miestností a je ideálne v kombinácii s podlahovým vykurovaním. Skombinovanie stenového a podlahového vykurovania je dobrou investíciou z hľadiska nízkej spotreby energie, tepelnej pohody a hygieny prostredia. Podlahové vykurovanie tvorí systém so značnou akumuláciou tepla a temperuje miestnosť. Stenové vykurovanie reaguje veľmi rýchlo a pohotovo na požiadavky regulácie. Výsledkom skombinovania predností oboch systémov je rýchle a energeticky nenáročné dosiahnutie a udržanie požadovanej teploty.

 

 


Kontaktujte nás formou jednoduchého formuláru alebo telefonicky
Radi Vám zodpovieme na všetky otázky a navrhneme riešenie:

Jozef Hrebeňak
tel: 0905 341 121
mail: bytservis.ba@bytservis.sk

Ing. Peter Pilip
tel: 0915 309 566
mail: peter.pilip@bytservis.sk