Menu

Suché zmesi

Nachádzate sa tu

Suché zmesi predstavujú skupinu materiálov ako cementy, potery, omietky, malty, tmely, škárovacie zmesy. V našej ponuke nájdete všetky spomínané výrobky od spoločnosti Baumit, Cemix a CRH.

Omietkové zmesiOmietky Svidnik

Omietky sú tradičným a najčastejšie používaným spôsobom úpravy vnútorných a vonkajších povrchov stavieb. Na rozdiel od iných povrchových úprav, omietku môžeme použiť takmer na každý podklad. Neplní len funkciu ochrany muriva, ale zohľadňuje aj estetické hľadisko.

Omietky sa vyznačujú pomerne nízkymi nákladmi, dlhou životnosťou a ľahkou údržbou. Majú ochrannú funkciu pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi a mechanickým poškodením. Zlepšujú vlastnosti muriva, stropov a priečok aj z pohľadu zvukovej a tepelnej izolácie.

Výhody suchých omietkových zmesí:

  • Zaručená stála kvalita, vďaka presnému dávkovaniu všetkých zložiek (piesok, cement, prípadne prísady a pigmenty)
  • cement sa používa len v takom rozsahu, ktorý je potrebný na dosiahnutie danej kvality výrobku
  • Vo väčšine prípadov sa aplikujú ako strojové omietky, takže produktivita práce je vysoká pri vysokej kvalite povrchu omietok

LepidláStavebné lepidla

Moderné stavebné lepidlá umožňujú lepiť obklady, dlažby, dosky z prírodného kameňa, polystyrénové dosky a pod. na rôzne druhy podkladov. Sú použiteľné v exteriéri aj interiéri.

Na väčšinu bežných spôsobov použitia sú vhodné lepidlá na báze cementu, ktoré si zachovávajú trvalú pružnosť, prekonávajú vibrácie a prehýbanie podkladu a disponujú odolnosťou proti vode a mrazu. Ak je požadovaná odolnosť voči chemikáliám, prípadne pracujeme s povrchom, s ktorým by sa iné lepidlá nespojili, je možné použiť dvojzložkové lepidlá.

Kvalita lepidiel na báze cementu, ktoré sa v súčasnosti používajú najčastejšie, závisí najmä od množstva pridaných aditív na zlepšenie určitých vlastností ako pružnosť, vodotesnosť, mrazuvzdornosť.

 


V prípade otázok ohľadne suchých zmesi nás neváhajte kontaktovať:

Oddelenie Stavebnín - tel.:054/ 788 17 47, mobil: 0905 918 066, mail: bytservis@bytservis.sk