Menu

Hydroizolácia

Nachádzate sa tu

Veľký vplyv na životnosť stavby má správne prevedenie izolácie proti vode, odborne povedané hydroizolácie. Pri návrhu i realizácii stavieb je nutné venovať patričnú pozornosť hydroizolácií, ktoré chránia budovy pred zemnou vlhkosťou, voľne stekajúcou a tlakovou vodou, a tiež pred radónom a inými plynmi. Na druhej strane bráni úniku vody v záhradných jazierkach, bazénoch, žumpách a podobne.

Asfaltové pásy - lepenkyLepenky Svidník Bytservis Stavebniny

Vode nepriepustný súvislý plášť sa z nich vytvára pomocou zvárania teplom alebo lepením špeciálnymi zmesami. Zváranie aj lepenie musí byť vykonané dôkladne, aj krátke nezlepené miesto totiž predstavuje riziko.

 

Nopová fólia

Ako ochrana hydroizolácie základov v zvislom smere sa používa pevná geotextília alebo profilované pásy, napríklad nopové fólie, ktoré navyše dokážu odvádzať gravitačnú alebo skondenzovanú vodu pomedzi nopy do drenáže. V prípade pivníc či stavby do svahu, kde je predpoklad väčšieho tlaku drenáže a zeminy, sa hydroizolácia chráni primurovkou z režných tehál kladených na hranu.

 

Tekuté hydroizolácie - nátery

Ide o vodotesné izolácie z tekutých materiálov, ktoré sa nanášajú striekaním, natieraním či stierkovaním. Moderné náterové látky sú schopné vsiaknuť až niekoľko centimetrov do najmenších pórov betónu, kde vykryštalizujú na vodu odpudzujúcu formáciu. Samotný betón sa tak stane vodonepriepustný a ďalšia hydroizolácia nie je potrebná.

 


V prípade otázok ohľadne vhodnej hydroizolácie pre Váš projekt nás neváhajte kontaktovať:

Oddelenie Stavebnín - tel.:054/ 788 17 47, mobil: 0905 918 066, mailbytservis@bytservis.sk