Menu

Porotherm

Nachádzate sa tu

Wienerberger Porotherm SvidnikStavebniny BYTSERVIS Vám vo svojich obchodných priestoroch ponúka kompletný systém a sortiment keramického materiálu, od najväčšieho a najprestížnejšieho výrobcu tehliarskych výrobkov, spoločnosti WIENERBERGER Ziegelindustrie AG, – tehlový systém POROTHERM.

Pálená tehla je TRADIČNÝ, MODERNÝ, PRÍRODNÝ a zdravý stavebný materiál s optimálnou kombináciou vlastností ako pevnosť, tepelná izolácia a akumulácia. 

Porootherm profilV ponuke možno nájsť všetko, čo je potrebné na zostavenie hrubej stavby od základov až po strechu. Nosným sortimentom firmy je v súčasnosti systém tehliarskych prvkov s obchodným názvom POROTHERM. Ide o tehly pre obvodové steny s vysokým tepelným odporom, tehly pre vnútorné nosné steny, deliace priečky, doplnkový sortiment, ku ktorému patria napríklad tehly umožňujúce murovanie rohov a ostení bez toho, aby sa jednotlivé kusy museli deliť. Dôležitými prvkami systému sú keramické preklady doplnené o preklad, ktorý má výšku tehly a prefabrikované stropy. Celý systém dopĺňajú malty a omietky POROTHERM. 

Brúsené tehly POROTHERM Profi:

Brúsené tehly POROTHERM Profi umožňujú dve progresívne alternatívy murovania, pri ktorých sa zaobídete bez miešačky. Obe technológie šetria materiál a čas, sú jednoduché, rýchle a presné. A v oboch prípadoch máte spojovací materiál (penu alebo maltu) v cene tehál.

  • Hlavné výhody murovania na montážnu penu DryFix sú ľahká manipulácia, žiadne starosti so skladovaním malty, úspora času až o 50% a možnosť použitia do -5°C
  • Hlavné výhody pri murovaní na tenkovrstvovú maltu POROTHERM PROFI sú úspora miesta na stavenisku, úspora klasickej malty až o 90% a úspora času až 30 %

Brúsené tehly POROTHERM T Profi:

Porotherm T ProfiTehly pre obvodové steny POROTHERM T Profi predstavujú novú silu vďaka spojeniu dvoch prírodných materiálov – pálenej hliny a minerálnej vlny. Každý z týchto materiálov vkladá do obvodovej steny svoje výhody a prednosti.

POROTHERM T Profi je murivo, ktoré už pri hrúbke 36,5 cm vysoko prevyšuje normové požiadavky na tepelnú izoláciu a netreba ho dodatočne zatepľovať. Je vhodné pre nízkoenergetické a pasívne domy a výrazne šetrí náklady na vykurovanie. Tým že tepelná izolácia je obsiahnutá v rámci hrúbky steny, je zároveň chránená pred poveternostnými vplyvmi a mechanickým poškodením. 


V prípade otázok ohľadne sortimentu POROTHERM, nás neváhajte kontaktovať:

Oddelenie Stavebnín - tel.:054/ 788 17 47, mobil: 0905 918 066, mail: bytservis@bytservis.sk