Menu

Minerálna vlna

Nachádzate sa tu

Minerálna vlna je ideálnym izolantom pri zatepľovaní tlakom namáhaných konštrukcií, fasád, podláh, stropov a striech. Vyrába sa z minerálnych vlákien na báze horniny, z ktorých tiež vzniká sklo, preto tzv. sklená vata. Kamenná vata  je vyrábaná tavením čadiča a kremeňa. Vyniká predovšetkým požiarnou odolnosťou. Minerálne vlákna sú vzájomne prekrížené a vytvárajú veľmi jemnú štruktúru, ktorá zadržiava vzduch a bráni mu vo voľnom prúdení. Výsledkom je obrovské množstvo nepohyblivých vzduchových častí, ktoré materiálu z minerálnych vlákien dodávajú vysokú tepelnoizolačnú schopnosť.

 

Sklená minerálna vlnaZateplenie Svidník Bytservis

Základom sklenej minerálnej vaty je zmes piesku a sklených črepov, ktoré sa tavia pri teplote zhruba 1 450 °C. Izolačný pás zo sklených vlákien s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami, určený na tepelnú a akustickú izoláciu šikmých striech, ľahkých skeletových konštrukcií a priečok, prevetrávaných fasád alebo sendvičových stien. Izolačný pás je tiež možné použiť ako výplňovú izoláciu nosných stien drevodomov.

 

Kamenná minerálna vlnaZateplenie Svidník Isover

Vyrába sa najmä vo forme dosiek. Má vyšší bod tavenia ako sklená vlna, preto je predurčená do konštrukcií so zvýšenou požiarnou odolnosťou. Kamenná minerálna vlna má relatívne veľkú pevnosť v tlaku. Kamenné vlákno je kratšie a hrubšie ako sklené, preto vykazuje vyššie hodnoty tepelnej vodivosti. Je vhodná do konštrukcií plochých striech, na fasády, podlahy, na izoláciu vzduchotechnických rozvodov a iných médií.

 


V prípade otázok ohľadne minerálnej vlny pre Váš projekt nás neváhajte kontaktovať:

Oddelenie Stavebnín - tel.:054/ 788 17 47, mobil: 0905 918 066, mailbytservis@bytservis.sk